STEM

Второ СУ „Н. Й. Вапцаров“ – Монтана днес засия с още една сбъдната мечта – открихме нашия STEM център по природни науки, математика и информатика!

Празникът започна с химна на училището, а директорът ни – г-жа Елка Станева, вдъхнови всички с вълнуващи думи за бъдещето, което вече е тук.

Сърдечни поздравления получихме и от нашите специални гости:

• г-жа Трайка Трайкова, началник на Регионалното управление на образованието – Монтана

• г-н Александър Герасимов, директор на Дирекция „Хуманитарни дейности“ в Община Монтана

• г-жа Лозка Никова, главен експерт „Училища“ в Община Монтана

• г-жа Росица Ангелова, началник на отдел „Организационно-методическа дейност и контрол“ в РУО – Монтана

• г-жа Даниела Маринова, старши експерт по организация на средното образование, РУО – Монтана

• г-н Станимир Стоев, директор на НОИ – Монтана

Тържеството беше осветено от свещеници, а нашите ученици го изпълниха с емоция чрез песни, танци и стихове.

В новите кабинети гостите имаха възможност не просто да наблюдават, а да бъдат част от демонстрациите – робот JD, 3D принтер, кублети, виртуални очила и виртуална лаборатория, микроскоп и таблети за измерване на pH.

Учители и ученици работиха като истински екип, а предизвикателствата пред гостите показаха, че науката може да бъде и забавление! Домакините обещаха да покажат още от възможностите на своя STEM център при предстоящите си открити уроци, защото развитието му тепърва предстои.

Финалът беше вкусен и стилен – с кетъринг, приготвен от нашите ученици от професиите „Готвач“ и „Кетъринг“.

Днес доказахме, че когато се съчетават знания, упоритост и вдъхновение – се раждат чудеса. Нашето бъдеще вече е тук – модерно, смело и изпълнено с възможности!